Haberler


Duyurular

 

06

Değerli Üyelerimiz,

5174 Sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu'nun 24 ve 25. maddelerine göre; Yıllık Aidat ve Munzam Aidatlar Haziran ve Ekim ayları sonuna kadar iki eşit taksitte ödenmektedir. Süresi içerisinde ödenmeyen Yıllık Aidat ve Munzam Aidatlara 6183 Sayılı “Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun” hükümleri uyarınca, aylık %1,4 oranında gecikme zammı uygulanmaktadır.

Bu çerçevede; üyelerimiz, kanunda belirtilen süreler içinde, Yıllık Aidat ve Munzam Aidat borçlarını odamız veznesi'ne yada aşağıdaki banka hesap numaraları verilen banka şubelerine yatırmaları önemle rica olunur.

Üyelerimize şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

 

TERME TİCARET VE SANAYİ ODASI BANKA ŞUBELERİ VE IBAN NUMARALARI

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş.TERME ŞUBESİ

IBAN NO:TR 4700 0100 0335 3406 0686 5002

T.HALKBAK A.Ş. TERME ŞUBESİ

IBAN NO:TR 2200 0120 0959 0000 1610 0022 

[Devamını oku...]

05
Terme Ticaret Sicili Müdürlüğü'nden!

Bilgileri aşağıda yer alan anonim ve limited şirketler ile kooperatiflerin, ticaret sicili kayıtları üzerinde yapılan inceleme neticesinde münfesih durumda olduğu anlaşılmıştır.

[Devamını oku...]

21
Terme Ticaret Sicili Müdürlüğü'nden  Defter Tastiki ve Sicil Tastiknamesi Hakkında Duyuru

19/12/2012 tarih /28502 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Ticari Defterlere  İlişkin Tebliğ'in 'Açılış onayı yapılacak defterler ve onay zamanı' başlıklı 13.maddenin1.fıkrasında; 

'Tacirler tarafından fiziki ortamda tutulan yevmiye defteri,defteri kebir,envanter defteri,pay defteri,yönetim kurulu karar defteri ile genel kurul toplantı ve müzakere defterinin açılış onayları kuruluş sırasında ve kullanmaya başlamadan önce, izleyen faaliyet dönemlerindeki açılış onayları ise defterin kullanılacağı faaliyet döneminin ilk ayından önceki ayın sonuna kadar noter tarafından yapılır.Açılış onaylarının noter tarafından yapıldığı hallerde ticaret sicili tasdiknamesinin noterce aranması zorunludur'hükmüne yer verilmiştir.

Bu nedenle Türk Ticaret Kanunu'nun 64.maddesinin 3.fıkrası gereğince,defter tastiki yaptıracak tacirlerin(gerçek ve tüzel kişi)sicil tastiknamesi almak için,iş yoğunluğunun artacağı Aralık ayının sonunu beklemeden Müdürlüğümüze müracaatta bulunmaları önemle duyrulur.

[Devamını oku...]

18
Münfesih Durumdaki Şirket ve Kooperatif İhtarları

Münfesih Durumdaki Şirket ve Kooperatiflerin Ticaret Sicilinden Terkiinine İlişkin İhtarname

[Devamını oku...]

24
Ahmet EKMEKÇİ İlçe Başkanlarını Ziyaret Etti

Terme Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Ekmekçi ilçe başkanları ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

[Devamını oku...]

24
TD-IHK Genel Kurulu Berlin'de yapıldı…

Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası'nın 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı Berlin’de gerçekleştirildi.Genel Kurula Terme Ticaret ve Sanayi Odasını temsilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İdris KELEŞ katıldı, Toplantıya, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete, Almanya Başbakanı Angela Merkel, TD-IHK Başkanı Dr.Rainhardt Freiherr von Leoprechting ve Türkiye’den çok sayıda oda/borsa başkanı katıldı.

[Devamını oku...]

Sayfa 17 / 18İlk   Geri   9  10  11  12  13  14  15  16  [17]  18  İleri   Son   
Yazdır